Danielów 5, 97 - 360 Kamieńsk

Oleje posmażalnicze

Oleje posmażalnicze: znane są także pod hasłami oleju zużytego, po-frytury lub przyjętą z zachodu UCO (used coocking oil).

Oleje posmażalnicze są mieszaniną tłuszczów roślinnych powstałych głównie na skutek tzw. smażenia na głębokim tłuszczu. W Europie przy smażeniu głównie wykorzystuje się oleje rzepakowe, palmowe, sojowe i słonecznikowe, ale także wszelkiego rodzaju masła, margaryny i smalce. Mieszanina tych właśnie zużytych olei o kolorze od ciemno do jasno brązowego tworzy produkt o nazwie olej posmażalniczy.

Świadomość społeczeństwa:

Co zrobić ze zużytym olejem? Jak zachowuje się zużyty olej i jak może zanieczyścić wodę pitną? Jak go prawidłowo utylizować?

Właściwa utylizacja zużytego oleju jest ważnym problemem gospodarki odpadami. Olej jest lżejszy od wody i ma tendencję do rozprzestrzeniania się do cienkich i szerokich membran, które utrudniają dotlenienie wody. Z tego powodu, pojedynczy litr oleju może zanieczyścić około 1 miliona litrów wody.

Ponadto olej może krzepnąć na rurach powodując blokady. Z tego powodu, oleju nigdy nie powinien być wylewany do zlewu lub w muszli klozetowej. Właściwy sposób na pozbycie się oleju to przekazanie go do wyspecjalizowanej firmy, która pomoże pozbyć się tego uciążliwego odpadu. Wszystkie smażalnie i punkty gastronomiczne, cukiernie, punkty żywieniowe powinny mieć rozwiązany w sposób transparentny problem związany z gospodarką odpadów zużytego oleju posmażalniczego. Dodatkowo każdy oddział sanepidu kontroluje postępowanie z UPPZ kat 3 oraz olejami.

Nasza firma posiada pozwolenie na zbiór, transport, magazynowanie odpadów o Numerze BDO 000024950 oraz certyfikat RedCertEU.

Oferujemy profesjonalny i bezpieczny odbiór zużytych tłuszczów jadalnych oraz właściwą utylizację odpadów tego typu w oparciu o własną flotę pojazdów i system pojemników o pojemności 20, 30, 60, 90,120 l. wyposażonych w szczelne zamknięcia.

Napisz do nas, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę. W informacji podaj numer telefonu, planowane ilości, miejsce odbioru i dane podmiotu.

Copyright © 2024 | Jasta
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram